(Автотранспортний коледж ДВНЗ “Криворізький національний університет”)
Функціонування пасажирського транспорту є невід’ємною частиною економічної та соціальної політики на загальнодержавному й локальних рівнях. Ця галузь господарювання спрямована на задоволення попиту в пересуванні населення між певними пунктами в транспортній мережі. Як показує світовий досвід, найважливішим фактором економічного зростання міста або країни в цілому є формування логістичних систем, що охоплюють різні сфери діяльності. Міські пасажирські перевезення становлять складну соціально-технічну систему, що має значний соціально-економічний ефект на населення міста та на підприємства, які надають послуги у сфері міських пасажирських перевезень на маршрутах загального користування. Ефективна організація роботи міського автомобільного пасажирського транспорту вимагає комплексного підходу до вирішення питань транспортного обслуговування населення, що включають в себе питання взаємовідносин суб'єктів ринку громадських перевезень, їх управління та координацію [1].
Важливим аспектом розвитку логістичної системи управління є побудова системи міського пасажирського автомобільного транспорту, яка наповнена відповідними об'єктами і комунікаціями. Маршрутна мережа є основним елементом МПТ, на якому сходяться інтереси всіх ланок. Логістичний центр системи має на меті найбільш ефективне використання вулично-дорожньої мережі та транспортної інфраструктури, а також забезпечення безпеки пасажирських перевезень [2]. З точки зору такої ланки логістичної системи як населення міста, маршрутна мережа повинна відповідати його потребам у транспортних кореспонденціях і мінімізувати тимчасові витрати на пересування. Інші ланки логістичної системи підприємства - перевізники зацікавлені в стабільності роботи транспортної галузі та рентабельності, щодо надавання транспортних послуг. Впровадження системи управління МПТ надасть можливість запровадити механізм рейтингової оцінки роботи перевізників, інформаційне забезпечення, а також розроблення методичних підходів до управління логістичною системою міського пасажирського автомобільного транспорту на рівні виконавчої влади міста.
Список літератури 1. Смирнов І.Г., Косарева Т.В. Транспортна логістика: Навч.пос. - К.: Центр учбової літератури, 2008. - 224 с. 2. Миротин Л.Б. и др. Логистика: общественный пасажирский транспорт: Учебник для студентов економических вузов / Под. общ. ред. Л.Б. Миротина – М.: Издательство, «Экзамен», 2003. – 224 с. Ключові слова