(Харківський національний технічний університет сільського господарства ім.Петра Василенка)
Ефективність використання комбікормів у значній мірі визначається попередньою підготовкою зернових компонентів, які становлять основу комбікормів.
Мета роботи: Створення подрібнювача зернових кормів, який би відповідав вимогам відносно ступеня подрібнення і мав кращі ніж у існуючих показники енергоємності і металоємності.
Удосконалення конструкції вальцьових млинів, як складових для технологічних процесів дасть змогу більш ефективно використовувати концентровані корми.
Задачею наших досліджень є спрощення конструкції млина і зменшення енергоємності процесу подрібнення та металоємності конструкції.
Аналізуючи конструкцію і роботу вальцьових млинів, зауважимо, що удосконалення потребує система подачі зерна на вальці (рисунок 1).
Рисунок 1 – Схема вальцьового млина: 1 – бункер; 2,3 – вальці;4 – дека.
Конструкція запропонованого завантажувального пристрою забезпечить зменшення утворення борошна до 5…10%.
Спрощення конструкції млина передбачає зменшення енергоємності процесу подрібнення на 21,7% та металоємності конструкції на 9,6%.
Потужність на привод буде в 1,3…1,8 рази меньша і складатиме 6,5… 8,0 кВт. при вихідній встановленій потужності базової машини 11,3 кВт.
Очікуваний річний економічний ефект від впровадження розробленого пристрою завантаження вальцьового млина передбачається орієнтовно в сумі 7386,0 грн. за 1 рік.
Ключові слова: